دلیل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

دلیل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

دلیل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

تماس جهت مشاوره و بازدید رایگان جهت تعمیر آبگرمکن دیواری: ۰۹۱۲۲۰۳۰۹۷۹ آقای سیاح نماینده رسمی تعمیر آبگرمکن بوتان (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری)

حمام جزو موارد اضطراری است که هر خانه ای نیاز به آن دارد بنابراین در صورت روشن نشدن آبگرمکن دیواری باید به بررسی دلایل خرابی آن بپردازید و با یک تعمیرکار آبگرمکن دیواری تماس بگیرید تا سریعا مشکل را حل کند. به طور حتم پس از یک روز کاری سخت و طاقت فرسا رفتن به زیر دوش حمام می‌تواند تمامی خستگی را از تن به در کند اما بیش از حد گرم شدن آب، جرقه نزدن آبگرمکن و به طور کلی گرم نشدن آب می‌تواند یک ضد حال اساسی باشد. بله با مشاهده این علائم شک نکنید که خرابی آبگرمکن دیواری شما نزدیک است و مهمترین عامل خرابی آن می‌تواند روشن نشدن آبگرمکن  دیواری به دلیل رسوب مبدل حرارتی، کار نکردن جرقه زن و به طور حتم خرابی شمعک باشد.

سرویس آبگرمکن دیواری هر سال یکبار می‌تواند باعث کاهش هزینه های اضافی بابت تعمیر آبگرمکن دیواری شود و نگهداری به موقع می‌تواند مانع از خرابی آن شود بنابراین بهتر است با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۰۳۰۹۷۹ تماس بگیرید تا هر ساله تعمیرکار آبگرمکن دیواری سرویس آنرا برای شما انجام دهد.

بهتر است قبل از خرابی آبگرمکن دیواری به فکر چاره باشید

برخی اوقات شاید با دیدن علائم خرابی آبگرمکن دیواری بیخیال تعمیر آن شویم اما نمی‌دانیم که به مرور زمان و رسیدگی نکردن به آن ممکن است عملا باعث حذف آبگرمکن دیواری از خانه شود و مجبور به خرید آبگرمکن دیواری جدید شوید. برای کاهش هزینه های خانه خود بهتر است سرویس مرتب و مداوم آبگرمکن دیواری را فراموش نکنید.

روشن نشدن آبگرمکن دیواری ممکن است جزو علائم خرابی آن باشد

شاید در نگاه اول فکر کنید که روش نشدن آبگرمکن دیواری کاملا عادی است اما چنانچه چندین مرتبه روشن و خاموش شدن آبگرمکن رخ دهد حتما شک نکنید که زمان خرابی آن فرا رسیده است. بنابراین بهتر است قبل از اینکه کاملا دیر شود و دیگر نتوانید آبگرمکن را تعمیر کنید به شماره تلفن … زنگ بزنید و دلیل آنرا جویا شوید.

دلایل اصلی روشن نشدن آبگرمکن دیواری چیست؟

به طور حتم تعمیر وسایل الکترونیکی و لوازم سرمایشی و گرمایشی خانه کار هر کسی نیست با این حال بد نیست که با دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری مطلع شوید اما به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که سر خود به چیزی دست بزنید چرا که تعمیر آبگرمکن دیواری را سخت تر خواهد کرد.

 1. جرقه نزدن آبگرمکن دیواری
 2. رسوب موجود در نوک الکترود
 3. روشن نشدن شمعک

اگر بخواهیم به صورت کاملا ریز وارد جزییات شویم هر کدام از سه مورد زیر یکی از دلایل اصلی روشن نشدن آبگرمکن دیواری است البته عوامل دیگری باعث رخ دادن چنین حادثه ای خواهد شد که باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

دلیل جرقه نزدن آبگرمکن چیست؟

هر آبگرمکن توسط یک جرقه زن الکترود روشن می‌شود رعایت نکردن حد فاصل استاندارد بین الکترود با مشعل دلیل اصلی جرقه نزدن آبگرمکن است.

فاصله استاندارد بین نوک الکترود و مشعل ۹ میلی متر است و بیشتر یا کمتر بودن این فاصله ممکن است باعث جرقه نزدن آن شود.

امکان وجود رسوب نوک الکترود وجود دارد

الکترود یک عضو اساسی از آبگرمکن دیواری است که باعث روشن شدن آن می‌شود برخی اوقات کثیف شدن و تمیز نبودن نوک الکترود مانعی اساسی برای روشن نشدن آبگرمکن دیواری است، بهتر است نسبت به تمیز کردن نوک الکترود اقدام کنید.

دلایل اصلی روشن نشدن شمعک آبگرمکن دیواری

با جریان گاز از نازل شمعک یا همان پستانک و رسیدن به شمعک عملا با جرقه زدن الکترود عملا شمعک روشن می‌شود اما برخی اوقات ممکن است شمعک که ترموکوپل نیز نامیده می‌شود جرم بگیرد و همین دلیلی بر نرسیدن گاز به سر شمعک شود و باعث روشن نشدن آبگرمکن دیواری شود.

 1. گرفتگی مجرای نازل شمعک
 2. گرفتگی صافی شمعک
 3. بسته بودن شیر پروانه ای

برای اینکه از صحت سالم بودن شمعک مطمئن شویم چکار کنیم؟

 1. ترموکوپل را بررسی کنید در صورتی که پس از دو دقیقه صدای تق یا گاز از شمعک به گوش نرسید قطعا شمعک کثیف شده است.
 2. امکان سوختن سنسور جوش آبگرمکن وجود دارد. سنسور جوش در قسمت چپ و بالای آبگرمکن است.
 3. سنسور دود را چک کنید. کافیست گرفتگی دودکش را برطرف کنید.
 4. خراب شدن بویین آبگرمکن دیواری

دقت کنید که نازل شمعک یا همان پستانک یک سوراخ بسیار ریز دارد که ممکن است با مسدود شدن آن گاز از آن عبور نکند و به شمعک نرسد برای باز کردن آن به هیچ وجه از سوزن استفاده نکنید بلکه از یک رشته سیم برق استفاده کنید که بسیار نازک و باریک باشد.

امکان خراب شدن مشعل آبگرمکن دیواری نیز وجود دارد

بغیر از خرابی الکترود و شمعک آبگرمکن امکان خرابی مشعل آبگرمکن می تواند عامل روشن نشدن آبگرمکن باشد. با وجود روشن شدن شمعک آبگرمکن با باز کردن آب گرم ممکن است مشعل آبگرمکن روشن نشود در این صورت مبدل نیاز به رسوب زدایی دارد. البته فرسوده شدن واشر لاستیکی دیافراگم آبگرمکن هم می تواند باعث روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری شود.

مراحل تعویض واشر پلاستیکی دیافراگم

شیرهای ورودی گاز و آب سرد را ببندید.

تمامی اتصالات مربوطه از قبیل لوله های مسی، شیلنگ های پرسی و گاز و … را از آبگرمکن جدا نمایید.

در صورت مبتدی بودن ابتدا لازم است آبگرمکن را از دیوار جدا کرده و روی زمین قرار دهید.

با استفاده از پیچ گوشی چهارسوی مناسب پیچ های کاربراتور را باز کنید.

واشر قدیمی کاربراتور را با واشر جدید جایگزین نمایید.

کاربراتور، پیچ ها، اتصالات و … را درست مثل قبل جا زده و آبگرمکن را در محل خود نصب نمایید.

Summary
Description
خرابی آبگرمکن ممکن با عواملی چون داغ شدن بیش از حد آب گرم، جرقه نزدن، گرم نشدن آب همراه اما روشن نشدن آبگرمکن دیواری یکی از مهمترین عوامل خرابی دستگاه است.
Author
دسته بندی

1 دیدگاه

  S

  مهر ۲۳, ۱۳۹۹ @ ۱۰:۴۰ ق.ظ

  سلام وقت بخیر آب گرم حموم باز میکنم مشعلش روشن نمیشه ولی اب گرم آشپزخانه ک باز میکنم مشعلش روشن نمیشه مشگلش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید🙏😊

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *