دلیل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

دلیل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

دلیل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

اگر سرویس آبگرمکن دیواری به موقع انجام شود احتمال خرابی و صرف هزینه زیاد بابت تعمیر آبگرمکن دیواری کاهش می یابد. خرابی آبگرمکن دیواری ممکن است با عواملی چون داغ شدن بیش از حد آب گرم، جرقه نزدن، گرم نشدن آب همراه باشد اما روشن نشدن آبگرمکن دیواری یکی از مهمترین عوامل خرابی دستگاه است. خرابی شمعک، رسوب کردن مبدل حرارتی آبگرمکن و خراب شدن الکترود جرقه زن از عوامل اساسی روشن نشدن آبگرمکن دیواری است که در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

شما با گرفتن یک دوش آب گرم می توانید تمامی خستگی روزمره را از بدن خود خارج کنید. گرم نشدن آب ورودی و یا بیش از حد گرم شدن آب هر کسی را کلافه می کند پس بهتر است سالیانه سرویس آبگرمکن را انجام دهید و برای تعمیر آبگرمکن دیواری با متخصصین سایت آچار تماس بگیرید. متخصصین سایت آچار سریعا به محل آمده و آبگرمکن را تعمیر می کنند.

دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری

جرقه نزدن الکترود جرقه زن آبگرمکن دیواری

ممکن است یکی از دلایل روشن نشدن آبگرمکن عدم رعایت فاصله دقیق الکترود از سطح مشعل باشد. فاصله الکترود از مشعل اگر بیش از ۹ میلیمتر باشد سیستم دچار اختلال می شود. عوامل دیگری چون شل بودن اتصالات یا قطع وایر می تواند باعث جرقه نزدن آبگرمکن شود.

دلایل روشن نشدن شمعک آبگرمکن دیواری

روشن نشدن شمعک آبگرمکن می تواند ناشی از گرفتگی مجرای نازل شمعک، گرفتگی صافی شمعک یا بسته بودن شیر پروانه ای باشد. برخی برای تمیز کردن نازل شمعک از سوزن استفاده می کنند که این کاملا اشتباه است.

  1. ترموکوپل را بررسی کنید.
  2. امکان سوختن سنسور جوش آبگرمکن وجود دارد. سنسور جوش در قسمت چپ و بالای آبگرمکن است.
  3. سنسور دود را چک کنید. کافیست گرفتگی دودکش را برطرف کنید.
  4. خراب شدن بویین آبگرمکن دیواری

روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری

بغیز از خرابی الکترود و شمعک آبگرمکن امکان خرابی مشعل آبگرمکن می تواند عامل روشن نشدن آبگرمکن باشد. با وجود روشن شدن شمعک آبگرمکن با باز کردن آب گرم ممکن است مشعل آبگرمکن روشن نشود در این صورت مبدل نیاز به رسوب زدایی دارد. البته فرسوده شدن واشر لاستیکی دیافراگم آبگرمکن هم می تواند باعث روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری شود.

مراحل تعویض واشر پلاستیکی دیافراگم

شیرهای ورودی گاز و آب سرد را ببندید.
تمامی اتصالات مربوطه از قبیل لوله های مسی، شیلنگ های پرسی و گاز و … را از آبگرمکن جدا نمایید.
در صورت مبتدی بودن ابتدا لازم است آبگرمکن را از دیوار جدا کرده و روی زمین قرار دهید.
با استفاده از پیچ گوشی چهارسوی مناسب پیچ های کاربراتور را باز کنید.
واشر قدیمی کاربراتور را با واشر جدید جایگزین نمایید.
کاربراتور، پیچ ها، اتصالات و … را درست مثل قبل جا زده و آبگرمکن را در محل خود نصب نمایید.

 

Summary
Description
خرابی آبگرمکن ممکن با عواملی چون داغ شدن بیش از حد آب گرم، جرقه نزدن، گرم نشدن آب همراه اما روشن نشدن آبگرمکن دیواری یکی از مهمترین عوامل خرابی دستگاه است.
Author
دسته بندی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *