آشنایی با نحوه کار پکیج های دیواری، مزایا و معایب آن

مصرف انرژی پکیج دیواری

آشنایی با نحوه کار پکیج های دیواری، مزایا و معایب آن


در صورتی که نیاز به نصب، سرویس و یا تعمیر پکیج دیواری منزل خود دارید می توانید از متخصصین ” آچار” کمک بخواهید. متخصصین و تعمیرکاران خبره ” آچار” آمادگی خود را جهت هرگونه خدمات اعلام می دارند. ” خدمات آچار” شامل سرویس کردن و تعمیرات مانند سرویس کردن، عیب یابی و رفع مشکل پکیج  و آبگرمکن های دیواری شما عزیزان در مکان شما می باشد. فقط کافیست در تمام روزهای هفته با☎️ شماره 09122030979 تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه در هر نقطه از تهران استفاده نمایید.

🔵معرفی پکیج دیواری و کاربرد آن

⬅️تامین آب گرم و گرمایش خانه همواره یکی از نیاز های اولیه بشر بوده است که انسان در طول سالیان این نیاز خود را به شیوه های مختلفی تامین کرده است. استفاده از دودکش ها، کرسی های ذغالی و بخاری های نفتی هنوز هم در برخی از نقاط کشورمان مرسوم است.

⬅️با وجود منابع عظیم گاز و نفت در کشور، استفاده از روش های سنتی که گاها خطرناک نیز می باشند به هیچ وجه توصیه نمی شود. با بهره گیری از گاز طبیعی و تکنولوژی استفاده از آن راهکارهای تازه و آسانتری برای تامین آب گرم منازل و ساختمان ها فراهم شده است.

⬅️امروزه پکیج های دیواری یکی از جدیدترین و بهترین وسایل گرمایشی می باشند که در سراسر دنیا به عنوان متداول ترین وسیله ایجاد گرمایش شوفاژ به کار می روند.

⬅️پکیج های دیواری جایگزین بسیار مناسبی برای موتورخانه مركزی شوفاژ و آبگرمکن ها هستند که همزمان قادر به تولید آب گرم مصرفی (برای مصارف روزانه مانند شستشو، استحمام و …) و آب گرم گرمایش محیطی (رادیاتورها) مورد نیاز خانه هستند.

⬅️پکیج های دیواری به دلایل متعددی چون ایمنی بسیار بالا، عدم اشغال فضای مفید، مستقل بودن آب گرم و گرمایش هر واحد مسکونی از سایر واحد های دیگر و … بهترین وسیله گرمایشی برای نصب در منازل و واحدهای تجاری هستند. از دیگر دلایل رضایت بالای مردم از پکیج های دیواری می توان به راندمان بالا و مصرف بهینه سوخت گاز اشاره کرد.

بهترین نوع پکیج های دیوای نوع فن دار آن است که با تمامی استانداردهای معتبر دنیا مطابقت دارد.

✳️پکیج های دیواری گرمایش لازم را برای محیط داخلی خانه یا اداره را فراهم می کنند و علاوه بر آن با داشتن رادیاتور یا فن کوئل یا گرمایش از کف میتوانند آب گرم بهداشتی مورد نیاز را به سرعت در احتیار مصرف کننده بگذارند.

✳️یکی دیگر از کاربردهای جالب پکیج های دیواری امکان ترکیب آن با کولر گازی ها از طریق یک کویل آب گرم است. این کار تاثیر زیادی بر کاهش مصرف انرژی و تولید گرمایش مطبوع تر و ارزانتر برای شما خواهد داشت.

✳️در هنگام نصب پکیج دیواری یک دودکش مخصوص کواکسیال (دو جداره) نیز باید برای آن نصب شود. این دودکش میتواند علاوه بر خارج کردن دود تولید شده از دستگاه، هوای مصرفی مورد نیاز پکیج را نیز تامین کند. عملکرد این دودکش ها ایمنی بسیار بالایی برای خانه فراهم می کند.

🔵عملکرد زمستانی پکیج های دیواری

وظیفه اصلی پکیج دیواری در فصل زمستان تامین آب گرم مدار گرم کننده است. در پکیج های دیواری به محض باز کردن شیر آب گرم مصرفی و عبور جریان آب از سنسور فشار، میکروسوئیچ مربوط به این سنسور فعال میشود. با فعال شدن این میکروسوئیچ فرمانی از برد الکترونیک مدار رادیاتورها به شیر سه طرفه ی برقی داده میشود که موجب قطع موقت آب آنها میشود. در این حالت آب مدار گرم کننده تنها به سمت مبدل حرارتی ثانویه پوسته – لوله جریان می یابد. در نتیجه این عملکرد آنی، آب گرم مصرفی فورا به سمت شیر باز شده هدایت می شود.

به محض بستن شیر آب گرم مصرفی مورد نظر شیر سه طرفه ی برقی، آب گرم مدار گرم کننده را به صورت اتوماتیک به سمت رادیاتور هدایت می کند

🔵عملکرد تابستانی پکیج های دیواری

وظیفه پکیج های دیواری در فصل تابستان تنها تامین خودکار آب گرم مصرفی است. در این زمان وقتی شیر آب گرم مصرفی را باز می کنید میکروسوئیچ سنسور فشار و برد کنترل الکترونیک، فرمان روشن شدن را به مشعل می دهند. در این حالت مادامی که شیر آب گرم باز بماند آب گرم مصرفی به وسیله مبدل حرارتی ثانویه پوسته و لوله به صورت پیوسته و فوری تامین می شود اما به محض بستن شیر آب گرم دستگاه نیز خاموش خواهد شد.

🔵مزایای پکیج های دیواری

 • تولید آب گرم مصرفی در هر واحد مسکونی به صورت کاملا مستقل
 • استقلال هر واحد مسکونی برای تولید و استفاده از آب گرم گرمایش
 • با نصب پکیج های دیواری در هر واحد مسکونی دیگر نیازی به احداث موتور خانه مرکزی در مجتمع های مسکونی نخواهد بود.
 • کنترل آسان تر سیستم گرمایشی
 • کاهش هزینه ها به دلیل عدم نیاز به تعمیر و نگهداری و شارژ ماهیانه
 • نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر آسان
 • پکیج های دیواری بازدهی بالاتری نسبت به موتور خانه مرکزی دارند.
 • مجهز به سنسورهای آب گرم مصرفی، شوفاژ و سنسور دود و … که ایمنی بسیار بالایی برای ساکنین خانه ایجاد می کند.
 • پکیج های دیواری برخلاف آبگرمکن های بزرگ فضای مفید خانه را اشغال نمی کنند.
 • ابعاد کوچک
 • امکان تنظیم دما
 • سرعت بالا در تایمن آب گرم مصرفی
 • کاهش اتلاف انرژی
 • دستگاه تنها در هنگام بارز کردن شیر آب روشن بوده و به محض بستن آن خاموش می شود.
 • پکیج های دیواری عملکرد ایده آل و مطمئنی دارند به گونه ای که قادر به تامین گرمایش واحدهای مسكونی تا متراژ حداكثر 350 متر مربع نیز می باشند.
 • در هنگام روشن شدن سروصدایی ایجاد نمی کنند.
 • بازده حرارتی بالا و در عین حال مصرف کم سوخت
 • پکیج های دیواری مسیر لوله های انتقال آب گرم رادیاتور و آب گرم مصرفی به محل مورد نظر را کوتاه کرده اند که این امر مانع از اتلاف انرژی و زمان می شود.

🔵معایب پکیج های دیواری

 • پکیج دیواری پس از نصب فضایی در حدود یک کابینت را در آشپزخانه اشغال می کند.

دسته بندی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *