شیوه پایین آوردن فشار پکیج

شیوه پایین آوردن فشار پکیج

شیوه پایین آوردن فشار پکیج

شیوه پایین آوردن فشار پکیج

برخی اوقات در حین پر کردن آب سیستم یه صورت سهوا فشار پکیج بیش از اندازه افزایش می یابد. در این هنگام لازم است فشار پکیج کاهش داده شود. اما شیوه پایین آوردن فشار پکیج را بسیاری افراد نمی دانند. در این مطلب به صورت خلاصه به این فرآیند اشاره می نماییم. اما توصیه می کنیم انجام این موارد تخصصی را به متخصصین ماهر واگذار فرمایید. در حقیقت اگر فشار پکیج بالاتر از ۲ شود، چند روش برای کم کردن آن وجود دارد.

شیوه پایین آوردن فشار پکیج

 1. هنگامی که در فصل زمستان این مورد اتفاق بیفتد و نیاز به کاهش فشار پکیج پیش می آید، شیرهای رفت و برگست رادیاتور از زیر پکیج باز می باشند. پس می توان با تخلیه اندازه ای از آب از یک رادیاتور فشار را کاهش دهید. برای این کار شیر هواگیری رادیاتور را باز کنید تا مقداری آب تخلیه گردد. هر وقت عقربه فشار پکیج به ۱٫۵ رسید شیر هواگیری رادیاتور را ببندید.
 2. دومین روش کاهش فشار پکیج مربوط به فصل تابستان است. در این هنگام شیر ورودی آب سرد پکیج باید بسته شده و شیر پر کن پکیج باز شود. حال یک شیر آب گرم در ساختمان باز شود و صبر کنید تا عقربه فشار پکیج به عدد ۱٫۵ برسد. سپس شیر پرکن را سته و شیر ورودی آب سرد پکیج را باز نمایید. ددر حقیقت با این دو روش شما آب اضافی پکیج را خالی کرده اید تا فشار آن کاهشیابد. حال می توانید پکیح را روشن نمایید.
 3. اما اگر هر وقت شما با این روش ها به پایین آوردن فشار پکیج اقدام می کنید و چند ساعت بعد باز هم فشار پکیج بالا می رود، باید از متخصص کار دعوت نمایید که حتما بررسی لازم را انجام دهد. زیرا ممکن است شیر پر کن پکیح و آب رد کن آن، یا منبع انبساط پکیج، یا مبدل اصلی در مدل های تک مبدل، دچار خرابی شده باشد.

در پایان لازم به ذکر است که بسیاری افراد در موارد فنی خودشان تخصص دارند و کارهای مربوط به ساختمان خود را انجام می دهند. اما اکثر افراد تخصص این موارد را ندارند. از این رو انجام این کارهای تخصصی بدون داشتن مهارت بسیار خطرناک است. لازم است این گونه کارها را حتما به یک گروه تخصصی خوشنام بسپارید. گروه آچار تعمیرات تخصصی پکیج، کولر گازی، شوفاژ و لوله کشی ساختمان را به صورت تخصصی خدمت شما عزیزان انجام می دهند. می توانید از طریق سایت آچار و شماره های تماس این گروه معتبر در مورد کارهای فنی خود سفارش کار ارسال فرمایید

دسته بندی

4 دیدگاه

  جعفر اسدزاده تبریز

  اسفند ۹, ۱۳۹۸ @ ۵:۳۳ ق.ظ

  سلام بی نهایت از حس نیت شما عزیزان متشکرم خوب بود و استفاده کردیم .ممنونم

  علی

  فروردین ۲۳, ۱۳۹۹ @ ۱:۲۲ ق.ظ

  سلام بی نهایت از حس نیت شما عزیزان متشکرم خوب بود و استفاده کردیم .ممنونم

  معطوفی

  تیر ۱۲, ۱۳۹۹ @ ۶:۳۲ ق.ظ

  مفید بود سپاس از شما

  علی

  شهریور ۸, ۱۳۹۹ @ ۷:۱۵ ق.ظ

  انجام موارد ذکر شده.( پکیج در برق و رو شن باشه یا خاموش؟

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *