علت خاموش شدن زیاد پکیج

علت خاموش شدن زیاد پکیج

علت خاموش شدن زیاد پکیج

در کنار استفاده زیاد پکیج دیواری در آپارتمان ها امروزه با مشکل اساسی چون خاموش شدن زیاد پکیج مواجه هستیم. مدل های زیادی از پکیج دیواری چون پکیج بوتان، ایران رادیاتور و.. وجود دارد که هر کدام از آنها کدها و خطاهای متفاوتی دارند از این رو بهتر است قبل از تعمیر و سرویس پکیج اطلاعات کافی را داشته باشید. به طور کلی خرابی دستگاه پکیج می تواند ناشی از خاموش شدن زیاد پکیج، ریست شدن دستگاه و خاموش و روشن شدن مکرر دستگاه باشد. در این مقاله با بررسی و تشخیص علت اصلی خاموش شدن پکیج شما را در برطرف کردن آن کمک می کنیم.

دلایل خاموش شدن پکیج

وجود هوا در سیستم پکیج

برخی اوقات وجود هوا داخل پکیج باعث می شود که آب داخل پکیج جریان نداشته باشد از این رو برد به پکیج دستور خاموش شدن دستگاه را می دهد. بهتر است هر چند وقت یکبار نسبت به هواگیری پکیج اقدام کنید تا پکیج عاری از هر گونه هوا باشد.

خراب بودن پمپ پکیج

یکی از عوامل جریان نداشتن آب داخل پکیج خراب بودن پمپ پکیج است که باید نسبت به تعمیر و تعویض پمپ اقدام کنید. برای اینکه مطمئن شوید پمپ را چک کنید کافیست پیچ های آنرا باز کنید و هنگام روش شدن پکیج به کار کردن پمپ نگاه کنید.

فعال شدن سنسور دود

با گرفتگی دودکش پکیج به صورت کامل دود ناشی از پکیج خارج نمی شود همین عاملی بر فعال شدن سنسور دود است. با فعال شدن سنسور دود پکیج مدام با خاموش روشن شدن پکیج مواجه خواهید شد. بهتر است نسبت به بیرون کشیدن عامل گیر کردن دودکش اقدام کنید یا یکی از درب های روی پکیج را باز کنید تا هوا بیرون برود.

گرفتگی دودکش پکیج
گرفتگی دودکش پکیج

مشکل در الکترود یون

تشخیص روشن بودن یا نبودن شعله پکیج با الکترود یون است که با خراب شدن آن پکیج خاموش می شود. به دلیل خرابی الکترود یون پکیج برد دستگاه دستور به خاموش شدن پکیج می دهد.

گرفتگی لوله های رادیاتور

اگر لوله های متصل به پکیج گرفته باشد باید سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنید. کافیست شیر پایین رادیاتور را باز کنید تا آب از رادیاتور ها خارج شود. اگر با این کار باز هم مشکل خاموش شدن پکیج رفع نشد بهتر است با تعمیرکار پکیج سایت آچار تماس بگیرید تا سریعا مشکل را برطرف کند.

مشکل در شیر تنظیم گاز

در صورتی که تمامی عوامل بالا برطرف شده باشد و باز هم پکیج خاموش شود باید شیر تنظیم گاز پکیج را بررسی کنید. در صورت مشکل در شیر تنظیم گاز نیز ممکن است پکیج به طور ناگهانی و البته به کرات خاموش شود.

Summary
علت خاموش شدن زیاد پکیج
Article Name
علت خاموش شدن زیاد پکیج
Description
به طور کلی خرابی دستگاه پکیج می تواند ناشی از خاموش شدن زیاد پکیج، ریست شدن دستگاه و همچنین خاموش و روشن شدن مکرر دستگاه باشد.
Author
دسته بندی

2 دیدگاه

  جمشید

  آذر ۱۲, ۱۳۹۸ @ ۵:۱۰ ق.ظ

  با سلام پکیج خاموش میشه .بعد از روشن کردن رادیاتورها گرم میشن و خونه رو گرم میکنم اما بعدش حدود یک ساعت بعد پکیج خاموش میشه .دود کش درسته لطفا راهنمایی نمایید

  majid

  آذر ۱۸, ۱۳۹۸ @ ۳:۲۰ ب.ظ

  با سلام پکیج باکسی چند وقته که ارورهای مختلف میده و همه رفع شده فقط زمانی که شیر آبگرم رو باز میکنیم اروره۰۲ میده و خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *