نحوه استفاده از شوفاژ

نحوه استفاده از شوفاژ

نحوه استفاده از شوفاژ

سرویس دوره ای پکیج و همچنین هواگیری شوفاژ باعث می شود که به خوبی بتوانید گرمای ساختمان را از طریق پکیج دیواری تامین کنید. شما می توانید برای سرویس و تعمیر پکیج با “آچار” ☎️شماره تلفن ۰۹۱۲۲۰۳۰۹۷۹ (کلیک جهت تماس)تماس بگیرید.


امروزه به خاطر فواید زیاد پکیج دیواری نسبت به بخاری خیلی از افراد اقدام به تهیه و استفاده این نوع سیستم گرمایشی برای ساختمان می کنند. گرمایش ساختمان در پکیج دیواری با استفاده از شوفاژ و بخار آب موجود در آن فراهم می شود از این جهت بهتر است با نحوه استفاده از شوفاژ آشنایی کامل داشته باشید. مسلما از رادیاتور شوفاژ به منظور تامین گرما در فصل زمستان استفاده می شود از این رو باید پکیج را در حالت زمستانه قرار دهید و قبل از هر چیزی اقدام به هواگیری شوفاژ کنید. داشتن اطلاعات کافی در مورد شوفاژ و نحوه کار کردن با آن باعث می شود که هنگام سرد شدن پایین رادیاتور شوفاژ بفهمید که مشکل از کجاست و باید چگونه آن را برطرف کنید.

🔷طریقه راه اندازی پکیج

طریقه راه اندازی پکیج

🔷طریقه راه اندازی پکیج در حالت زمستانه

هر پکیج دو حالت تابستان و زمستان دارد. در حالت تابستان تنها آب گرم مصرفی برای حمام، دستشویی فراهم می شود در صورتی که با حالت زمستانه علاوه بر آب گرم مصرفی آب مورد نیاز برای رادیاتورها و به طبع گرم شدن ساختمان فراهم می شود. بنابراین در صورتی که پکیج در حالت تابستانه است و با شروع سرما می خواهید شوفاژ ها کار کند کافیست پکیج را به حالت زمستانه قرار دهید.

 1. 🏼اتصال گاز دستگاه
 2. 🏼برقراری جریان برق پکیج
 3. 🏼فشار دادن دکمه مربوط به حالت دستگاه که با کلمه MODE بر روی کنترل پنل دستگاه قابل مشاهده است.
 4. 🏼قرار دادن دسته مربوط به حالت دستگاه بر روی گزینه زمستانه که معمولا در اکثر پکیج ها به صورت شکل رادیاتور نمایش داده می شود.
 5. 🏼تنظیم کردن دمای مورد نظر خود برای سیستم گرمایش یا شوفاژها از طریق دکمه مخصوص آن
 6. 🏼تنظیم کردن دمای مورد نظر خود برای آب گرم مصرفی از طریق دکمه مخصوص آن
 7. 🏼در این زمان پکیج با توجه به اطلاعات دریافتی حاصل از تنظیمات دستگاه روشن شده و در حالت زمستانه مشغول به کار می شود.

🔷طریقه راه اندازی شوفاژ

با قرار دادن پکیج به حالت زمستانه حال باید فشار پکیج را چک کنید که بین عدد ۱ و ۲ باشد و پس از آن دمای پکیج را روی دمای مورد نظر قرار دهید. حال به سراغ راه اندازی شوفاژ بروید تا گرمای ساختمان را تامین کنید.

🔸شیر ورودی شوفاژ را باز کنید

گرمای شوفاژها با ورود کردن آب گرم از پکیج به داخل آن فراهم می شود. با ورود آب گرم به داخل شوفاژ بعد از مدتی باید آب از داخل شوفاژ خارج شده و مجدد به پکیج برسد تا با گرم شدن مجدد آب به شوفاژ برسد. از این رو هر شوفاژ دارای یک شیر ورودی و یک شیر پایین رادیاتور است که به آن شیر آب برگشتی نیز می گویند.

به منظور روشن کردن شوفاژ این است که شیر ورودی به رادیاتور را باز کنید تا با انجام این کار جریان آب پکیج وارد سیستم لوله کشی رادیاتور شود.

🔸چرخاندن شیر پایین رادیاتور شوفاژ بر خلاف عقربه های ساعت

هر شوفاژ دارای یک شیر آب برگشتی در پایین خود است که به منظور برگشت آب شوفاژ به پکیج باید آنرا باز کنید. در صورتی که با چرخاندن شیر پایین رادیاتور تغییری صورت نمی گیرد کافیست کلاهک شیر را در بیاورید و با انبردست آنرا بچرخانید.

علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ
علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ

🔸تنظیم دمای رادیاتورها با چرخاندن شیر ترموستاتیک

امروزه به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی از شیرهای ترموستاتیک به جای شیر سوپاپ دار استفاده می شود. شیر ترموستاتیک دارای درجه بندی گرمایی است که می توانید دمای رادیاتور را بین صفر تا پنج قرار دهید.

🔸جلوگیری از یخ زدگی شوفاژ با قرار دادن شیر ترموستاتیک به حالت ضدیخ

همانطور که لوله های ساختمان در زمستان ممکن است یخ بزنند این اتفاق برای رادیاتورهای شوفاژ هم امکان پذیر است بنابراین بهتر است شیر ترموستاتیک را به حالت ضد یخ قرار دهید.

🔸برای گرم شدن رادیاتور ۳۰ دقیقه صبر کنید

رادیاتورهای برقی برای گرم شدن تنها به ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارند در صورتی که رادیاتورهای پکیج به مدت ۳۰ دقیقه برای گرم شدن نیاز دارند.

🔷نحوه هواگیری شوفاژ

در صورتی که با روشن کردن پکیج و همچنین باز کردن شیر ورودی رادیاتورها با سرد شدن قسمتی از شوفاژ ها مواجه هستید باید نسبت به هواگیری شوفاژ اقدام کنید. با استفاده از پیچ هواگیری و چرخاندن شیر مخصوص هواگیری عملیات هواگیری را انجام دهید.

🔷تنظیم دمای رادیاتور شوفاژ

برای گرم شدن تمامی فضای ساختمان باید اقدام به تنظیم شوفاژ ها کنید.

 1. 🏼پکیج را خاموش کنید و تا سرد شدن کامل رادیاتورها صبر کنید.
 2. 🏼سپس به سراغ اولین رادیاتور گرم شده بروید و شیر برگشت آن را بندید و به صورت نیمه آن را باز کنید.
 3. 🏼در این مرحله شیر ورودی رادیاتور شما به طور کامل و شیر برگشت آن به صورت نیمه باز است.
 4. 🏼دوباره پکیج را روشن کرده و تا گرم شدن رادیاتورها صبر کنید.
 5. 🏼سپس دمای لوله رادیاتور موجود در زیر شیر ورودی را با کمک دماسنج اندازه بگیرید.
 6. 🏼اکنون دمای لوله رادیاتور موجود در زیر شیر برگشت همان رادیاتور را اندازه بگیرید.
 7. 🏼حال شیر برگشت را با کمک آچار مناسب به اندازه ای تنظیم کنید که تفاوت بین دو دمای ثبت کرده بین ۱۱ تا ۱۳ درجه باشد.

تنظیم رادیاتور شوفاژ یعنی هر چه از پکیج فاصله می گیریم، میزان باز بودن شیر برگشت در شوفاژها بیشتر و بیشتر می شود تا حدی که در آخرین رادیاتور شیر برگشت کاملا باز است.

🔷نحوه افزایش بازدهی رادیاتور شوفاژ

 1. 🏼عایق کاری دیوار پشت رادیاتور
 2. 🏼نصب شیر ترموستاتیک رادیاتور
 3. 🏼انتخاب رادیاتور متناسب با ساختمان
 4. 🏼نصب رادیاتور اضافی برای فضاهای بزرگتر

Summary
نحوه استفاده از شوفاژ
Article Name
نحوه استفاده از شوفاژ
Description
گرمایش ساختمان در پکیج دیواری با استفاده از شوفاژ و بخار آب موجود در آن فراهم می شود از این جهت بهتر است با نحونه استفاده از شوفاژ آشنایی کامل داشته باشید.
دسته بندی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *