payamgps.com

نحوه تعمیر و تعویض شیر پرکن پکیج

نحوه تعمیر و تعویض شیر پرکن پکیج


با توجه به اینکه بدون استفاده از شیر پرکن امکان رفع مشکل افت فشار پکیج وجود ندارد بنابراین هنگام خرابی شیر پرکن باید نسبت به تعمیر یا تعویض شیر پرکن پکیج اقدام کنید. در صورتی که با علائمی چون افت فشار پکیج، نشتی در محل شیر پرکن و بالا رفتن فشار در مدار بسته در حالت خاموشی دستگاه و باز بودن شیر آب سرد ورودی مواجه شدید صد درصد شیر پرکن خراب شده است و باید آنرا تعمیر و یا تعویض کنید. در این مواقع کافیست با ☎️شماره تلفن ۰۹۱۲۲۰۳۰۹۷۹ تعمیر کار پکیج تاسیسات “ آچار ” تماس بگیرید.

شیر پرکن یکی از اجزای مهم پکیج است که در بین مسیر آب سرد ورودی پکیج و مدار اصلی قرار می گیرد. وظیفه شیر پرکن تنظیم فشار پکیج است که با کم و زیاد کردن آب مدار گرمایش پکیج امکان تنظیم فشار پکیج وجود دارد. حد استاندارد فشار پکیج باید بین عدد ۱٫۵ تا ۲ باشد و اگر کمتر از آن باشد احتمال نشتی لوله کشی ساختمان هست و در صورت افزایش فشار پکیج بیش از عدد احتمال سر ریز شدن آپ پکیج وجود دارد. با توجه به موقعیت شیر پرکن شما می توانید با باز کردن شیر پرکن باعث تنظیم فشار پکیج شود. برخی اوقات به دلیل خرابی شیر پرکن پکیج و بستن نشدن کامل شیرپکن به دلیل خوردگی لاستیک دور مغزی آن امکان افزایش فشار پکیج و خرابی دستگاه وجود دارد بنابراین تعمیر و تعویض شیر پرکن پکیج بهترین راه کار است.

🔵موارد استفاده از شیر پرکن پکیج

 1. 🔸هنگام روشن کردن پکیج مدار آن کاملا خالی است که برای تامین آب مورد نیاز پکیج کافیست شیر پر کن پکیج را باز کنید.
 2. 🔸گاهی به دلیل حجم زیاد آب در دستگاه فشار پکیج بالاتر از ۲ می رود و حتی افزایش فشار پکیج در مواقعی که دمای آب برگشتی در مدار گرمایش بیشتر از دمای آب رفت باشد انجام می شود از این رو امکان کاهش فشار پکیج با بستن شیر پرکن و باز کردن شیر تخلیه امکان پذیر است.
 3. 🔸در مواقع کاهش فشار پکیج با باز کردن شیر پرکن می توانید آب را وارد مدار پکیج کرده تا فشار پکیج افزایش یابد.

🔵دلایل خرابی شیر پرکن پکیج

 1. 🔸سختی بالای آب
 2. 🔸وجود رسوبات

توجه داشته باشید که وجود رسوبات و املاح موجود در آب باعث ایجاد خوردگی لاستیک دور شیر یا همان مغزی آن شده و در نتیجه شیر به خوبی بسته نمی شود.

🔵روش تست کردن شیر پرکن پکیج

 1. 🔸در صورت خرابی شیر پرکن، بدون باز کردن آن باز هم فشار پکیج بالا می رود.
 2. 🔸در صورتی که فشار پکیج دائما افت کند امکان نشتی پکیج و خرابی شیر پرکن پکیج وجود دارد.

اگر علت خرابی شیر پرکن به دلیل نشتی در آن باشد فشار پکیج دائما در حال افت کردن است.به دیلل اینکه مغزی شیر پرکن با رسوبات مسدود شده است، شیر به خوبی بسته نمی شود و چنانچه آب سرد ورودی باز باشد، دستگاه دائما در حال آبگیری است که سبب بالا رفتن فشار در دستگاه می شود

🔵زمان تعویض شیر پرکن پکیج

در صورتی که با افت یا افزایش فشار پکیج به صورت مداوم مواجه شدید باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر یا تعویض شیر پرکن پکیج اقدام کنید.

 1. 🔸تعمیر شیر پرکن پکیج ززمانی که مغزی شیر خراب نشده باشد و فقط سطح مغزی به دلیل جذب رسوبات و سختی و املاح موجود در آب پوشانده شده باشد، در این صورت می توان مغزی شیر را شستشو داد یا عوض کرد و دوباره از آن شیر پرکن استفاده کرد.
 2. 🔸اگر مغزی و شیر پرکن خورده شده باشند باید کل شیر تعویض شود.

🔵نحوه تعویض شیر پرکن پکیج

 1. 🔸ابتدا باید پکیج را خاموش کرده و آب دستگاه را تخلیه کنید برای این منظور باید مسیر آب سرد ورودی به دستگاه را با استفاده از بستن شیر آب سرد ورودی ببندید.
 2. 🔸شیر پرکن پکیج را در حالت باز قرار می دهیم.
 3. 🔸با باز کردن شیر تخلیه پکیج مدت زمانی را به دستگاه فرصت می دهیم تا کلیه آب موجود در منبع انبساط و مدار های ورودی و گرمایش به صورت کلی تخلیه شوند.
 4. 🔸با استفاده از آچار مناسب با سایز شیر پرکن اقدام به باز کردن شیر پرکن قبلی کنید و شیر جدید را در محل دوباره ببندید.

Summary
تعویض شیر پرکن پکیج
Article Name
تعویض شیر پرکن پکیج
Description
خرابی شیر پرکن پکیج به دلیل خوردگی لاستیک دور مغزی آن امکان افزایش فشار پکیج وجود دارد بنابراین تعمیر و تعویض شیر پرکن پکیج بهترین راه کار است.
دسته بندی

4 دیدگاه

  سپیده رادمنش

  شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ @ ۷:۴۴ ب.ظ

  سلام
  با اینکه خدمات تعمیرات پکیج در تهران، بخش بزرگی از جستجوی خدمات تعمیر آنلاین پکیج هست که در اینترنت جستجو می‌شود؛ ولی همچنان آموزش تعمیر انواع پکیج پاسخ گوی نیاز کاربران نیست و همچنان تعمیرکار پکیج متخصص حرف اول را در ارائه خدمات پکیج می‌زند. و البته چه خوبه که سایت شما آموزش های کاربردی داره. مرسی از مطالب خوبتون

   حسین اسماعیلی

   مهر ۴, ۱۳۹۹ @ ۹:۵۲ ق.ظ

   ممنون از لطف شما.

  ف

  دی ۲۱, ۱۳۹۹ @ ۱۲:۱۷ ب.ظ

  بله خیلی علمی و اصولی نحوه تعویض و تعمیر شیر پر کن را آموزش دادین مرسی

   حسین اسماعیلی

   دی ۲۸, ۱۳۹۹ @ ۶:۲۷ ب.ظ

   خواهش میکنم دوست گرامی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *