نحوه تمیز کردن رادیاتور قرنیزی

نحوه تمیز کردن رادیاتور قرنیزی

با وجود مزایای نصب رادیاتور قرنیزی این مکان بیشترین گرد و خاک و غبار را به خوب جذب می کند که باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. امروزه با توجه به کوچک بودن و کم جا گرفتن رادیاتور قرنیزی شاهد بکار بردن این نوع رادیاتورها در آپارتمان های با مساحت کم هستیم. در پشت کاور رادیاتور قرنیزی، پره های فلزی و نازکی وجود دارد که ممکن است بعد از مدتی پر از گرد و غبار باشد و باعث کاهش دمای رادیاتور شود به این صورت باید نسبت به تمیز کردن رادیاتور قرنیزی اقدام کنید.  در صورتی که به موقع اقدام به تمیز کردن و سرویس رادیاتور قرنیزی کنید شاهد کاهش دمای این نوع رادیاتور ها نخواهید شد.

با وجود کوچک بودن رادیاتور قرنیزی خیلی از مردم نسبت به کاهش دمای رادیاتور پس از مدتی خبر می دهند. به طور حتم شما باید هر چند ماه یک بار نسبت به تمیز کردن رادیاتور قرنیزی اقدام کنید. وجود گرد و خاک و غبار روی پره های نازک فلزی این نوع رادیاتورها باعث کاهش گرمای آنها می شود. برای سرویس و تعمیر رادیاتور قرنیزی کافیست با شماره تلفن …. تماس بگیرید.

نحوه تمیز کردن رادیاتور قرنیزی

  1. رادیاتور را خاموش کنید تا پره ها سرد شوند.
  2. کاور رادیاتور قرنیزی را در بیاورید.
  3. با استفاده از جارو برقی و همچنین سری برس جارو برقی که مخصوص گوشه و کناره هاست گرد و غبار روی پره های فلزی را تمیز کنید.
  4. سپس با استفاده از دستمال مرطوب میکروفایبر پره ها را تمیز کنید.

سوراخ های بین لوله ها می تواند باعث وارد شدن گرد و غبار به داخل خانه و بخصوص انباشته شدن آن روی پره های رادیاتور قرنیزی شود. بهتر است تمامی سوراخ ها و شکاف های بزرگ رادیاتور ها را با اسپری فوم عایق حرارتی پر کنید.

نحوه پر کردن سوراخ های بین لوله رادیاتور قرنیزی

  1. پر کردن با اسپری فوم عایق حرارتی
  2. استفاده درزگیری های سیلیکونی مقاوم به گرما برای پر کردن سوراخ ها و درزهای کوچک
  3. در صورت وجود شکاف های ریز اطراف رادیاتور می توانید از نوار چسب آلومینیومی استفاده کنید.

نوارهای چسب آلومینیومی بهتری وسیله برای مهر و موم کردن کانالهای کولر و پر کردن شکاف های ریز اطراف رادیاتور است.

دسته بندی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *