کاربرد شیر پایین رادیاتور شوفاژ

کاربرد شیر پایین رادیاتور شوفاژ

کاربرد شیر پایین رادیاتور شوفاژ

گرمای رادیاتور بر طبق آب گرم وارد شده به داخل رادیاتورهاست که قابلیت تنظیم درجه گرما دارد. هر رادیاتورها شوفاژ با ورود آب گرم و خروج آب گرم تنظیم گرمای شوفاژ را انجام می دهد که یک شیر برای تنظیم گرما و شیر پایین رادیاتور شوفاژ برای تنظیم خروج آب رادیاتور می باشد.

شیر رادیاتور شوفاژ به سه دسته تقسیم می شود که شامل شیر سوپاپ دار، شیر ترموستات است و عموما دو شیر استفاده می شود که یک شیر برای ورود آب گرم در بالای رادیاتور و شیر پایین رادیاتور برای خروج آب گرم رادیاتور تعبیه شده است.

نحوه کار کردن رادیاتور شوفاژ پکیج دیواری

با لوله کشی ساختمان و لوله کشی پکیج دیواری به نوعی آب سرد در مسیر خو به سیستم پکیج می رسد و پکیج با گرم کردن آب آنرا وارد رادیاتورها می کند که همین باعث ایجاد گرمای داخل خانه می شود. اما برای گرمایش بهتر نیاز است که یک شیر خروجی آب گرم وجود داشته باشد که در پایین پنل رادیاتور وجود دارد که با هر بار رفت و برگشت آب گرم گرمای رادیاتورها بیشتر شود.

برای برطرف کردن عیوب پکیج دیواری یا رفع نشتی آب یا شکستگی شیر ورودی و خروجی رادیاتور ها و مشکلات دیگر می توانید سریعا با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۰۳۰۹۷۹ تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار پکیج خود را به محل برسانند.

شیر برگشت رادیاتور یا شیر زانویی

شیرهای پایین رادیاتور به شیر زانویی معروف هستند که شیر برگشت رادیاتور نامیده می شوند. وظیفه این شیر خروج آب گرم می باشد. به طور معمول همیشه شیر خروجی رادیاتور به طول کامل باز است ولی با کم کردن آن باعث خواهید شد که آب ورودی رادیاتورهای دورتر زودتر برسد و به نوعی باعث افزایش گرمای داخل خانه شوید.

محل  شیر خروجی رادیاتور

معمولا شیر پایین رادیاتور یا همان شیر برگشت رادیاتور در قسمت پایین شیر وردی رادیاتور قرار می گیرد اما امکان نصب شیر در قسمت دیگر رادیاتور همانند تصویر زیر وجود دارد.

مشکلات مربوط به شیر پایین رادیاتور

در صورت سرد بودن رادیاتور مسلما با هواگیری شوفاژ می توانید مشکل را حل کنید. اما اگر تنها یک رادیاتور کاملا سرد باشد و دیگر رادیاتورها چنین مشکلی نداشته باشند ممکن است شیر پایین رادیاتور هرز شده باشد و مشکل داشته باشد.

 

Summary
کاربرد شیر پایین رادیاتور شوفاژ
Article Name
کاربرد شیر پایین رادیاتور شوفاژ
Description
هر رادیاتورها شوفاژ با ورود آب گرم و خروج آب گرم تنظیم گرمای شوفاژ را انجام می دهد که یک شیر برای تنظیم گرما و شیر پایین رادیاتور شوفاژ برای تنظیم خروج آب رادیاتور می باشد.
Author
دسته بندی

4 دیدگاه

  lpln

  مهر ۲۹, ۱۳۹۸ @ ۱۱:۳۹ ق.ظ

  سلام ببخشید واسه کاشیکاری رادیاتورو باز کزدم و جداش کردم ولی اب از شیر خروجی میاد نمیدونم چکار کنم؟ خفه کن بزنم مشکلی نیس؟

   شهرام سیاح

   مهر ۲۹, ۱۳۹۸ @ ۷:۴۳ ب.ظ

   سلام کافیه خفه کن بزنید البته آب رادیاتور ها را می تونید به طور کامل خالی کنید تا لجن و کثافت داخل رادیاتور خارج شود.

  مصطفی محمدی

  دی ۸, ۱۳۹۸ @ ۱۱:۱۵ ق.ظ

  سلام
  ببخشد شماره اچار الن داخل شیر برگشت چنده؟
  چون تابستون اب میداد سرایدار قذیمی ساختمون اومده بسته و العان سرایدار جدید بلد نیست . پیش دوستان شوفاژ کار هم میریم جواب نمیدن.
  با تشکر

  مختار

  بهمن ۲, ۱۳۹۸ @ ۵:۵۳ ب.ظ

  سلام سیر پایین راتور برای بازو بستن چه اچاری میخورد ممنون

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *