علت صدا در پنل داخلی کولر گازی و نحوه رفع آن

علت صدا در پنل داخلی کولر گازی و نحوه رفع آن

علت صدا در پنل داخلی کولر گازی و نحوه رفع آن

اگر صدای غیر معمول از پنل داخلی کولر گازی می شنوید احتمالا کولر گازی شما دچار یک مشکل جدی شده است که برای رفع آن حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید. این صدای غیر معمول احتمالا نشان دهنده خراب بودن بلوور بوده که برای رفع این صدا باید بلور تعمیر شده و یا بلبرینگ ها و بوشن معیوب کولر گازی تعویض شود.

اگر صدای ناهنجاری از پنل داخلی کولر گازی شنیده می شود باید هر چه زودتر علت آن مشخص شده و تعمیر شود زیرا در صورت عدم تعمیر ممکن است صدمات جدی تری به کولر گازی شما وارد شود. در ادامه شما را با نحوه رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

علل عمده صدای غیر معمول پنل داخلی کولر گازی

  • خرابی بلوور داخلی کولر
  • خراب بودن بوشن کولر
  • و یا خراب بودن بلبرینگ های فن داخلی کولر گازی
  • تاب داشتن شفت موتور پروانه داخلی

خراب بودن بوشن یکی از شایع ترین علل ایجاد صدای ناهنجار در پنل داخلی کولر گازی است. دقت داشته باشید کولر گازی در هنگام نصب باید دقیقا در جای مناسب خود قرار گیرد و روی سینی دیوار باشد تا سروصدای اضافی ایجاد نکند.

سرویس و تعمیرات کولر گازی خود را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید تا در زمان بستن کولرگازی تمام پیچ های قاب پنل را محکم کند زیرا محکم نبودن این پیچ ها موجب می شود که کولر گازی در هنگام کار کردن صدای ناهنجاری تولید کند.

علت صدا در پنل داخلی کولر گازی و نحوه رفع آن

خرابی بلوور کولر گازی! علت اصلی صدای ناهنجار پنل داخلی

معیوب بودن موتور بلوور معمولا علت اصلی صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی است. برای رفع این صدا ابتدا باید سیستم را به درستی عیب یابی کرده، سپس برای رفع آن اقدام کنید.

کثیف بودن بلوور نیز موجب شنیده شدن صدای ناهنجاری از پنل داخلی کولر گازی می شود. وقتی بلوور کثیف باشد از حالت بالانس خود خارج شده و صدای غیرمعمولی از کولر گازی شنیده می شود.

شکسته شدن پایه ها و پره های بلوور نیز یکی از علل عمده ایجاد این صدای ناهنجار در کولر گازی است.

علت صدا در پنل داخلی کولر گازی و نحوه رفع آن

اگر پس از تعمیر و سرویس کولر گازی بلوور به صورت صحیح بر روی جای خود قرار نگیرد نیز ممکن است کولر گازی صدای ناهنجاری از خود تولید کند.

تعویض بلبرینگ ها برای رفع مشکل صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی

خرابی بلبرینگهای فن داخلی نیز میتواند عامل صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی باشد. معمولا تعمیرکار برای رفع این مشکل بلبرینگها را تعویض می کند.

 

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *