لوله بازکنی + رفع گرفتگی لوله های فاضلاب | آچار

انواع روش های لوله بازکنی فاضلاب

لوله بازکنی کار تخصصی بوده که افراد متخصص و کارآمد روش های مختلفی برای باز کردن لوله های فاضلاب می دانند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لوله بازکنی با دستگاه فنر برقی
 2. لوله بازکنی با تراکم هوا
 3. دستگاه پمپ
 4. دستگاه مکنده یا ساکشن
 5. لوله بازکنی با تلمبه دستی
 6. لوله بازکنی با محلول شیمیایی

برای ارتباط با متخصصین آچار با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

02166374098

☎️(غرب تهران)09125014907

☎️(شمال تهران)09122030979

☎️(جنوب تهران)02166373069

☎️02144831521

1) دستگاه فنرزن برقی

رایج ترین و بهترین روش لوله بازکنی با فنر برقی می باشد که بر خلاف دستگاه های قبلی و قدیمی که با دریل و فنر استفاده می شد، با کمک دستگاه های برقی این کار انجام می شود که مزایای بسیار زیادی را نسبت به روش های دیگر دارد. با روش های قدیمی که فنر بر روی دریل نصب می شد هم امکان ترک خوردن کاسه توالت و شکستن آن وجود داشت و هم کثیف کاری های زیادی انجام می گردد. با دستگاه های فنرزن برقی می توانید به راحتی و بسیار سریع تر دور موتور را کنترل کرده و به وسائل و لوله های فاضلاب، آسیبی وارد نکرد.
در اولین مرحله جهت باز نمودن لوله ها از فنر برقی استفاده می شود. در صورتی که دستگاه فنرزن برقی نتواند لوله کیپ شده را باز نماید باید با کمک دستگاه های دیگری که آن را نام برده ایم، مشکل را رفع نماییم. این دستگاه می تواند گرفتگی ها شامل مو، رسوبات و جرم ها، انباشت چربی در لوله، گیر کردن مصالح ساختمانی و اشیا را به صورت کاملاً تضمینی و بدون مشکل برطرف نماید.

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

دستگاه لوله بازکنی با فنر چیست و چگونه کار می کند؟

لوله بازکنی

قدرت این دستگاه بسیار بالا بوده و بدترین گیرهای لوله فاضلاب مانند قطعات گچ، قیر و سیمان را از بین می برد. استفاده از فنر آسیبی به لوله های فاضلاب و همچنین به کاسه توالت های فرنگی و یا ایرانی وارد نمی کند و از بهترین روش ها جهت باز نمودن لوله و رفع گرفتگی می باشد.

برای ارتباط با متخصصین آچار با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

02166374098

☎️(غرب تهران)09125014907

☎️(شمال تهران)09122030979

☎️(جنوب تهران)02166373069

☎️02144831521

مزیت باز کردن با فنر برقی

 • دستگاه فنر برقی برای اکثر گرفتگی ها مناسب می باشد.
 • انواع و اقسام گرفتگی های سخت و پیچیده با کمک آن باز خواهد شد.
 • رفع نمودن رسوبات با این دستگاه امکان پذیر است.
 • گیر کردن انواع پرزها، موهای بلند و جرم ها به فنر دستگاه
 • داشتن سرهای مختلف فنر جهت انواع گرفتگی ها
 • کار کردن دستگاه با برق معمولی ساختمان
 • دستگاهی کوچک با قابلیت حمل آسان
 • بدون کم ترین کثیف کاری
 • انجام کار به صورت فوری
 • مناسب برای لوله های فاضلاب خانگی و یا صنعتی
 • باز نمودن گیرهای لوله حتی با مصالح ساختمان مانند ملات و گچ

خدمات لوله باز کنی آچار

آچار با سابقه طولانی در زمینه خدمات فنی می تواند در امر لوله بازکنی وهمچنین تخلیه چاه در خدمت مشتریان محترم باشد. آچار با استخدام و به کارگیری تیم حرفه ای در زمینه تعیمرات و رفع مشکل در لوله های آب و فاضلاب در این چندین سال توانسته است با کیفیت عالی متخصصین را به محل مورنیاز مشتریان اعزام نماید و رضایت آن ها را کسب کنند. می توانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی کارهای تعمیراتی خود را به گروه فنی آچار بسپارید. گروه آچار بدون تعطیلی و به صورت 24 ساعته با تعمیرکارانی با اطمینان می تواند بدون هرگونه کثیف کاری لوله های موردنظر شما را به صورت صد در صد باز نمایند.

2) دستگاه تراکم هوا جهت لوله بازکنی

یکی دیگر از دستگاه های باز نمودن لوله های فاضلاب دستگاه های تراکم هوا می باشد. از این دستگاه می توان جهت رفع گرفتگی های توالت های ایرانی و فرنگی و همچنین لوله های فاضلاب استفاده نمود. این دستگاه جهت بازگشایی گرفتگی های بزرگ کارایی دارد و برخی از گرفتگی هایی که ممکن است با روش های دیگر باز نشود می تواند با این روش باز گردد. روش کار این دستگاه به این صورت است که جهت رفع نمودن لوله های فاضلاب از فشار هوا استفاده می شود. تراکم هوای ایجاد شده باعث می شود با فشار زیاد چاه تخلیه گردد. باید دقت نمود که در زمان انجام کار با این دستگاه فشار هوا باعث آسیب به چاه نشود. این دستگاه گاهی اوقات انتخاب خوبی برای رفع گیرهای داخل لوله نمی باشد و نیاز است از فنر لوله بازکنی استفاده گردد.

لوله بازکنی

مزیت باز کردن لوله با دستگاه تراکم هوا

 • باز نمودن لوله ها در گرفتگی های خانگی
 • امکان تنظیم فشار در قدرت و فشار بالا بدون آسیب رسانی به توالت و لوله ها

3) لوله بازکنی با دستگاه پمپ هوا

دستگاه پمپ هوا مخزنی دارد که هوا در آن به صورت فشرده قرار گرفته است و با زدن دکمه ای می تواند هوا را جهت باز نمودن و رفع گرفتگی لوله رها نمود. از این دستگاه پمپ هوا می توان برای باز نمودن انواع لوله های فاضلاب توالت های فرنگی و ایرانی، حمام و همچنین لوله های آشپزخانه استفاده نمود. در هنگام شروع کار با دستگاه پمپ هوا ممکن است صدای بلندی شنیده شود که به دلیل آزاد شدن یکهویی هوای داخلی مخزن پمپ خواهد بود. دستگاه پمپ هوا در اندازه و قدرت های گوناگونی وجود دارند و جهت لوله باز کردن باید ابتدا نوع گرفتن و همچنین لوله ای که قرار است کار بر روی آن انجام گردد، تعیین شده باشد. گروه ” آچار” این تشخیص را برای مشتریان گرامی به سهولت انجام می نماید.

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

علائم گرفتگی لوله های فاضلاب و بهترین روش های لوله باز کنی

مزیت دستگاه های پمپ هوا

 • داشتن قدرت بالا در باز نمودن گرفتگی های شدید لوله ها
 • مناسب بودن جهت باز نمودن گرفتگی لوله بر اثر گیر کردن اشیا
 • مناسب بودن جهت باز نمودن گرفتگی لوله بر اثر گیرکردن شن و ماسه

معایب دستگاه های پمپ هوا

 • در زمان استفاده از دستگاه های پمپ هوا همه خروجی های در لوله فاضلاب باید بسته شده و تنها ورودی که گرفتگی در آن بخش می باشد، باز باشد.
 • امکان بروز کثیف کاری زیاد بوده زیرا در زمانی که هوا از مخزن در حال عبور است احتمال دارد از بخش های دیگر لوله های فاضلاب بیرون بزند.
 • این دستگاه جهت استفاده گرفتگی هایی مانند قیر، سیمان و یا دوغاب مناسب نمی باشد.
 • دستگاه پمپ بیشتر جهت مصارف صنعتی استفاده می شوند.

4) دستگاه تخلیه چاه مکنده یا ساکشن

دستگاه تخلیه چاه مکنده به صورت مکش می تواند تخلیه چاه را انجام دهند. در قدیم این کار زمان بر بوده است ولی با پیشرفت دستگاه های جدید می توان این کار را به راحتی انجام داد. روش انجام این کار با این دستگاه مکنده به این صورت است که دستگاه بر روی ماشین تخلیه چاه وصل شده و با لوله های مکنده که در داخل کانال های چاه فرستاده می شود می تواند لجن ها و فاضلاب ها را تخلیه نمود.

گرفتگی لوله های فاضلاب هر  ساختمان ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز اتفاق بیافتد. از علائم گرفتگی لوله های فاضلاب می توان به بوی بد فاضلاب و همچنین جمع شدن آب سینک ظرفشویی و یا آب توالت فرنگی یا ایرانی اشاره کرد که با لوله بازکنی تخلیه فاضلاب انجام خواهد شد. هنگام گرفتگی لوله های فاضلاب ظرفشویی، دستشویی و حمام عمده ترین روش برای برطرف کردن آن استفاده از روش های  خانگی چون ریختن آب داغ و استفاده از تلمبه دستی است. در صورتی که با روش های خانگی گرفتگی لوله فاضلاب برطرف نشد قبل از بالا آمدن کل فاضلاب بهتر است سریعا با لوله بازکنی شبانه روزی آچار تماس بگیرید تا سریعا خود را در محل برسانند. افراد متخصص انواع روش های لوله بازکنی چون استفاده از فنر برقی، تراکم هوا، محلول های شیمیایی و تلمبه دستی را به خوبی می دانند.

5) لوله باز کنی به روش تلمبه دستی و محلول شیمیایی

استفاده از تلمبه دستی از دیرباز رایج بوده است  اما معمولاً این روش برای توالت فرنگی و سینک ظرفشویی انجام می شود. شما برای گشایش مسیر آب باید تلمبه بزنید و بالا پایین کنید تا مجرای آب باز گردد. معمولاً تمامی لوله بازکن های ماهر استفاده از محلول شیمیایی را برای بازکردن لوله های فاضلاب توصیه نمی کنند. زیرا اگر به فرض یک پارچه در لوله فاضلاب دستشویی گیر کرده باشد با ریختن اسید باعث جمع شدن پارچه و همچنین آسیب رساندن به لوله های اتصال فاضلاب می شود.

استفاده از محلول شیمیایی برای موارد خاص انجام می شود زیرا محلول شیمیایی مثل اسید، باعث آسیب به لوله های فاضلاب می شود و حتی امکان خوردگی لوله چدنی را دارد.

تعرفه لوله بازکنی

تعرفه لوله بازکنی شامل موارد و فاکتورهای زیر می باشد که قیمت نهایی را تعیین می نماید.

 • مکان گرفتگی لوله ها
 • شدت گرفتگی لوله ها
 • طول فنر زدن
 • وجود داشتن اشیا در لوله
 • نوع گرفتن لوله ها
 • قطر استفاده شده فنر
 • وجود داشتن مصالح ساختمانی در لوله ها
 • وارد شدن فنر از چندین مسیر لوله ای

نتیجه گیری :

جهت باز نمودن لوله های خانگی و یا محیط های کاری روش های مانند استفاده از پمپ دستی و یا انواع اسید وجود دارد که نیازی به تخصص ندارد. در صورتی که گرفتگی های لوله بسیار بالا باشد و با این روش های خانگی برطرف نشود شما می توانید با شرکت خدماتی ” آچار” تماس بگیرید تا با کمک مهارت نیروها و همچنین به کارگیری دستگاه های پیشرفته، گرفتگی لوله ها را برطرف نمایند. برای این کار در هر زمان و مکان در تهران می باشید می توانید با ما جهت اعزام فوری نیروهای خدماتی و حرفه ای تماس حاصل فرمایید.

02166374098

☎️(غرب تهران)09125014907

☎️(شمال تهران)09122030979

☎️(جنوب تهران)02166373069

☎️02144831521

Summary
لوله بازکنی
Service Type
لوله بازکنی
Area
تهران
Description
لوله بازکنی و علائم گرفتگی لوله های فاضلاب بوی بد فاضلاب و آب سینک ظرفشویی و آب توالت فرنگی یا ایرانی است که با لوله بازکنی شبانه روزی آچار تخلیه فاضلاب انجام خواهد شد.