روش های لوله بازکنی

روش های لوله بازکنی

روش های لوله بازکنی

گرفتگی لوله های فاضلاب دستشویی و حمام و حتی سینک ظرفشویی می تواند به دلایل مختلف باشد که با روش های لوله بازکنی امکان برطرف کردن آن وجود دارد. بوی بد فاضلاب یکی از علائم گرفتگی لوله های فاضلاب است که می تواند به دلیل نبود شیر گلو، واریز شدن چربی و خرده ریز داخل مجرای سینک ظرفشویی و …. باشد. یکی از اشتباهات رایج هنگام گرفتگی لوله های فاضلاب ریختن محلول اسیدی داخل مجرای لوله فاضلاب است که ممکن است حتی باعث باز شدن اتصلات لوله ها شود پس بهتر است با یک لوله بازکن ماهر تماس بگیرید.

افراد متخصص که کار باز کردن لوله های فاضلاب انجام می دهند با انواع روش های لوله بازکنی چون استفاده از فنر برقی، تراکم هوا، محلول های شیمیایی و تلمبه دستی را به خوبی می دانند و در کمترین زمان ممکن لوله های آب، فاضلاب را باز می کنند. برای تماس با متخصصین لوله بازکنی تهران کافیست شماره 09122030979 را بگیرید.

انواع روش های لوله بازکنی

روش های زیادی برای رفع گرفتگی لوله ها وجود دارد. اما در این بین استفاده از هر کدام از روش ها با توجه به نوع گرفتگی لوله انجام می گیرد.

لوله بازکنی با فنر برقی

فنر لوله بازکنی شامل موتور و فنر می باشد که چندین نوع از آن در بازار موجود است. زمانی از دستگاه فنر برقی استفاده می شود که برای رفع گرفتگی لوله های سخت توالت باشد.

لوله بازکنی با فنر برقی
لوله بازکنی با فنر برقی

نحوه کار کردن با دستگاه فنر برقی

می تواند با توجه به گرفتگی لوله توالت نوع فنر را انتخاب کنید و به سر دریل موتور وصل کنید.

  1. هنگام روش کردن موتور به آرامی فنر را داخل لوله بفرستید تا به گرفتگی برسد و آنرا بیرون بکشد.
  2. حرکت چرخشی فنر باعث هدایت کردن خاک و گرفتگی به داخل چاه فاضلاب می باشد.

نحوه باز کردن لوله با تراکم هوا

دستگاه لوله بازکنی دیگر که می توان از آن استفاده کردن دستگاه تراکم هوا است. این دستگاه شامل یک تلمبه است که با تلمبه زدن آن هوا داخل دستگاه می شود و با قرار دادن یک سر دستگاه داخل لوله با فشار قوی هوا وارد لوله می شود تا خاک های اضافی داخل لوله بیرون برود.

نحوه باز کردن لوله با تراکم هوا
نحوه باز کردن لوله با تراکم هوا

لوله بازکنی با محلول های شیمیایی

شاید باور اشتباه ما این است که با گرفتگی لوله سریعا محلول اسیدی داخل لوله بریزیم. اما فرض کنید یک تیکه پارچه داخل لوله فاضلاب دستشویی افتاده باشد با ریختن اسید نمی توان مجرای لوله را باز کرد بلکه باعث از بین رفتن اتصلات لوله می شود. پس بهتر است استفاده از محلول های اسیدی تنها برای شرایط خاص توسط لوله بازکن انجام شود.

لوله بازکنی دستی

دستگاه تلمبه دستی از قدیمی ترین روش های لوله بازکنی است که هنوز هم انجام می شود. روش کار راحت است تنها کافیست لبه تلمبه را چرب کنید و روی مجرای لوله قرار دهید و بالا پایین کنید تا هوا وارد مجرای لوله شود. تلمبه زدن باید به قدری انجام شود تا راه آب باز شود.

لوله بازکنی دستی
لوله بازکنی دستی
Summary
روش های لوله بازکنی
Article Name
روش های لوله بازکنی
Description
گرفتگی لوله های فاضلاب دستشویی و حمام و حتی سینک ظرفشویی می تواند به دلایل مختلف باشد که با روش های لوله بازکنی امکان برطرف کردن آن وجود دارد.
Author
دسته بندی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *