علت چکه کردن سقف دستشویی چیست؟

چکه کردن سقف دستشویی

علت چکه کردن سقف دستشویی چیست؟

شما میتوانید به محض بروز هر گونه مشکل در سیستم لوله کشی ساختمان خود با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در کمترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام شوند. تعمیر و رفع نشتی لوله، رفع چکه سقف دستشویی، تعمیر ترکیدگی لوله ها و رفع نم، رفع نشتی زیر کاسه توالت، برطرف کردن نشتی سیفون و فلاش تانک، رفع نم ناشی از لوله کشی ساختمان، باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و … تنها برخی از خدمات تیم حرفه ای آچار است. برای تماس با ما می توانید با شماره 09122030979 در “سایت آچار ” تماس بگیرید. همکاران ما به سرعت به محل مورد نظر شما اعزام شده و پس از تشخیص علت نشتی سقف دستشویی بدون نیاز به تخریب و به وسیله جدیدترین دستگاه ها مشکل را رفع خواهند کرد.چکه کردن سقف دستشویی به دلایل زیادی ممکن است ایجاد شود که باید با عیب یابی سریع هر چه زودتر آن را برطرف کرد. چکه آب از سقف دستشویی حتی اگر چند قطره باشد میتواند بسیار خطرناک باشد و در نهایت موجب ریزش ناگهانی سقف دستشویی شود. اگر به تازگی متوجه ریزش قطره قطره آب از سقف دستشویی شده باید آن را جدی گرفته و هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله سعی کرده ایم مهمترین علل چکه سقف دستشویی و نحوه تعمیر آن را برای شما توضیح دهیم با ما همراه باشید.

💠مقدمه

حمام و دستشویی مرطوب ترین بخش های خانه هستند و همواره در معرض نفوذ آب میباشند. ریزش آب از سقف دستشویی نشان میدهد که آب از طبقه بالا به طبقه زیرین راه پیدا کرده است. بنابراین اگر سقف دستشویی خانه شما چکه می کند باید هر چه زودتر همسایه را مطلع کرده و از او بخواهید برای تعمیر آن اقدام نماید. اگر شما نیز در لوله کشی یا کف دستشویی خانه خود مشکلی داشته باشید ممکن است آب به سقف دستشویی طبقه زیرین راه پیدا کرده و چکه کند. ریزش آب از سقف دستشویی چه زیاد باشد چه چند قطره باشد خطرناک است و در صورت بی توجهی در نهایت موجب تخریب و ریزش یک باره سقف دستشویی خواهد شد. وجود نم و قطرات آب بر روی سقف به تدریج موجب تغییر رنگ گچ شده و در صورت بی توجهی منجر به سانحه خواهد شد.

💠چرا سقف دستشویی چکه میکند؟

چکه کردن سقف دستشویی به چند دلیل می تواند رخ دهد اما برای عیب یابی دقیق چکه کردن آب از سقف دستشویی باید از یک تعمیر کار ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا علت دقیق نشتی آب مشخص شود. پس از مشخص شدن علت دقیق چکه کردن سقف دستشویی باید هر چه زودتر برای تعمیر آن اقدام کرد. در ادامه مهم ترین دلایل نشتی و چکه کردن آب از سقف دستشویی را توضیح می دهیم.

⚪️توالت طبقه بالا نشتی دارد:

اولین احتمال برای چکه کردن سقف دستشویی وجود اشکال در توالت خانه طبقه بالا است. این مشکل زمانی که واحد بالایی به تازگی توالت فرنگی نصب کرده باشد بسیار رایج است. این شرایط زمانی ایجاد میشود که توالت فرنگی به خوبی نصب نشده و عایق بندی های کاسه توالت به خوبی اجرا نشده باشد. البته این مشکل بر اثر نصب اشتباه توالت های ایرانی نیز ممکن است بوجود آید. در این حالت با هر بار استفاده از توالت یا شستن کف توالت آب به واحد پایینی نفوذ کرده و از سقف آن چکه میکند. اگر این مساله ادامه یابد سقف دسشتویی زیرین زرد رنگ شده و اگر زودتر تعمیر نشود می تواند خسارت زیادی به دنبال داشته باشد. اگر دچار چنین مشکلی هستید باید هر چه زودتر از یک متخصص برای رفع آن کمک بگیرید.


⚪️سیفون دستشویی دچار مشکل شده است:

خرابی سیفون رایج ترین علت برای چکه کردن سقف دستشویی است. اگر لوله های سیفون یا فلاش تانک خراب شده باشد سقف سرویس بهداشتی نشتی کرده و آب از آن ریزش میکند. اگر می خواهید از این مساله مطمئن شوید کافی است چند ساعتی شیر آب اصلی سیفون را ببندید. اگر بعد از این زمان آب چکه نکرد یعنی مشکل نشتی سقف دستشویی مربوط به خرابی سیفون و اتصالات آن است. برای رفع مشکل ابتدا اتصالات آب سیوفن را بررسی کرده و آنها را محکم کنید. در صورت مشاهده هر گونه شکستگی یا آسیب در سیستم آبرسانی سیفون باید هر چه زودتر برای تعمیر آن اقدام نمایید. هزینه تعمیر خرابی های سیفون بسیار کمتر از هزینه تعمیر سقف و گچکاری دستشویی خانه شما و دستشویی طبقه زیرین است. پس هر چه زودتر دست به کار شده و با یک تیم تخصصی لوله کشی و تعمیر لوله و سیفون تماس بگیرید.


⚪️عایق بندی کف دستشویی مشکل دارد:

یکی دیگر از دلایل احتمالی نشتی و چکه آب از سقف دستشویی وجود اشکال در عایق بندی کف دستشویی طبقه بالا است. ترکیدگی لوله عایق کف یا خرابی دوغاب دستشویی میتوانند منجر به خرابی عایق کف دستشویی شوند. اگر مشکل از لوله عایق کف باشد می توان با تعویض عایق کف و لوله آن مشکل را حل کرد اما اگر اشکال از دوغاب دستشویی باشد باید مجددا کاشیهای کف دستشویی دوغاب شوند که هزینه چندانی برای شما در پی نخواهد داشت. گاهی نیز ممکن است مشکل شدیدتر بوده و ناچار به تعویض قیرگونی و ایزوگام کف دستشویی شده و کاش های کف را نیز تعویض کنید.


⚪️ترکیدگی یا شکستگی لوله

یکی دیگر از دلایل اصلی در چکه سقف دستشویی ترکیدگی لوله های فاضلاب است. ترکیدگی یا شکستگی لوله های آب گرم و سرد سرویس بهداشتی نیز می تواند موجب نشتی آب از سقف دستشویی شود. این مشکل بیشتر در خانه های قدیمی که لوله ها دچار فرسودگی شده اند دیده میشود. سیستم لوله کشی دستشویی بسیار مهم است و هر گونه بی توجهی در نصب آن میتواند حادثه آفرین باشد. خوشبختانه این روزها در ساخت و سازهای نوین از لوله های pvc و نیوپایپ برای لوله کشی حمام و توالت استفاده می شود که بسیار مقاوم بوده و خطر نفوذ آب و نشتی را به حداقل رسانیده اند. اگر ساختمان شما قدیمی و فرسوده شده و دچار مشکل نشتی آب هستید باید به فکر تعویض و نوسازی سیستم لوله کشی ساختمان خود باشید.


💠چگونه مشکل نشتی و چکه کردن سقف دستشویی را برطرف کنیم؟

مشکل نشتی و سقف دستشویی یکی از مشکلاتی است که در ساختمان های قدیمی و فرسوده به وفور دیده می شود. چکه سقف دستشویی را باید سریعا جدی بگیرید و برای رفع آن اقدام کنید زیرا تاخیر در این کار میتواند منجر به خسارات مالی و حتی جانی شود. اگر سقف دستشویی خانه شما هم چکه میکند باید هرچه زودتر اقدامات لازم را انجام دهید. البته حل مشکل چکه سقف دستشویی یک کار کاملا تخصصی است که باید آن را به متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای بسپارید.

💠سخن پایانی

گروه آچار با بهرگیری از نیروهایی حرفه ای در تمامی ایام سال آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است. شما میتوانید به محض بروز هر گونه مشکل در سیستم لوله کشی ساختمان خود با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در کمترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام شوند. تعمیر و رفع نشتی لوله، رفع چکه سقف دستشویی، تعمیر ترکیدگی لوله ها و رفع نم، رفع نشتی زیر کاسه توالت، برطرف کردن نشتی سیفون و فلاش تانک، رفع نم ناشی از لوله کشی ساختمان، باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و … تنها برخی از خدمات تیم حرفه ای آچار است. برای تماس با ما میتوانید با شماره های موجود در “سایت آچار ” تماس بگیرید. همکاران ما به سرعت به محل مورد نظر شما اعزام شده و پس از تشخیص علت نشتی سقف دستشویی بدون نیاز به تخریب و به وسیله جدیدترین دستگاه ها مشکل را رفع خواهند کرد.

دسته بندی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *