نکاتی برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

نکاتی برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

نکاتی برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

گرفتگی و انسداد لوله های فاضلاب یکی از شایع ترین مشکلات در لوله کشی ساختمان است. گرفتگی لوله فاضلاب موجب جمع شدن آب و پخش شدن بوی تعفن در کل ساختمان می شود. با رعایت چند نکته ساده میتوانید از گرفتگی لوله های فاضلاب پیشگیری کنید. در ادامه شما را این نکات آشنا میکنیم.

اولین  و مهمترین راهکار برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام و توالت ممناعت از ورود مواد زائد به درون فاضلاب است. مهمترین مواد زائدی که ممکن است موجب گرفتگی فاضلاب شوند عبارتند از: پسماند مواد غذایی و تفاله چای، تکه های نان، دانه های برنج، دستمال، موهای اصلاح شده بدن، تیغ و سایر وسایل استحمام

نکاتی برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

اگر گرفتگی لوله فاضلاب خانه شما یک امر عادی و همیشگی است احتمالا مشکل اصلی از لوله کشی بد فاضلاب است.

گرفتگی فاضلاب به مدت طولانی بسیار خطرناک بوده و ممکن است موجب آسیب دیدگی بنا شود. بنابراین اگر لوله فاضلاب مدت زیادی دچار گرفتگی شد بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کرده و برای بررسی مشکل و رفع آن حتما از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

اگر به هر دلیل مقداری مواد جامد و اضافی وارد لوله فاضلاب شد می توانید با ریختن آب زیاد (البته با فشار زیاد) درون چاه فاضلاب، مانع از انبار شدن مواد زائد درون لوله ها و در نتیجه گرفتگی آنها شوید.

چگونه گرفتگی های شدیدی لوله های فاضلاب را رفع کنیم؟

وقتی لوله های فاضلاب دچار گرفتگی های شدید شدند ابتدا توصیه میکنیم از راهکارهای خانگی برای باز کردن لوله ها استفاده کنید اما در صورتی که گرفتگی لوله رفع نشد باید با کارشناسان متخصص در این زمینه تماس بگیرید تا افرادی حرفه ای را برای رفع این مشکل به خانه شما اعزام کنند.

 

دسته بندی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *